אופטימיזציית ערוץ יוטיוב - איך עושים והאם כדאי?
אופטימיזציית ערוץ יוטיוב - איך עושים והאם כדאי?

דגשים להעלאת סרטון

העלאת סרטון היא תהליך פשוט למדי ובדרך כלל מספיק לעקוב אחרי ההוראות על המסך. עם זאת, יש כמה דגשים שחשוב לנו לתת לכם:

שדות השם והתיאור – כמו בתיאור הערוץ, שלבו כאן מילות מפתח (בלי להגזים). בתיאור נסו גם להיות מעט שיווקיים. זכרו שרק שתי השורות הראשונות (פחות או יותר) של התיאור מופיעות מתחת לסרטון כברירת מחדל. לכן, אם אתם רוצים להוסיף קישור למקום רלוונטי, עשו זאת כאן.
תמונה ממוזערת – אם התמונה שיו-טיוב מציע לכם מתוך הסרטון לא נראית לכם (למשל, אתם רוצים להוסיף טקסט על גבי התמונה) – יש לכם אפשרות להעלות אחת מן המחשב.

תחת “הצגת פרטים נוספים” יש לכם כמה אפשרויות נוספות:

  • עבור אופטימיזציה, תוכלו לשלב תגים נוספים שיצביעו על השיוך של הסרטון לנושאים שונים. גם כאן אל תגזימו עם כל מיני שגיאות כתיב, שימו לב כיצד מתויגים סרטונים נוספים הדומים לזה שלכם.
  • תגובות – האם התגובות יהיו פתוחות? אם מדובר בנושא נפיץ, אפשר לקבוע שהאישור יהיה ידני.
  • קטגוריות – רצוי לשייך את הסרטון לקטגוריות של יו-טיוב.


מסך הרכיבים (יופיע לאחר מסך ההעלאה הראשי)
– זהו מסך שמאפשר לכם לחבר את הסרטון עם סרטונים אחרים או להוסיף כפתור רישום לערוץ למסכי סיום. קישורים לאתרים חיצונים דורשים תנאי סף ולכן הם לא זמינים עבור ערוץ חדש.

אופטימיזציית ערוץ יוטיוב - איך עושים והאם כדאי?

מסך החשיפה (לאחר מסך הרכיבים) – כאן תוכלו להפוך את הסרטון לפרטי או להגדיר שיעבור זמן מסוים עד שיהפוך לציבורי (לדוגמה, אם אתם שבהתחלה רק משתמשים שמגיעים מרשימת תפוצה יוכלו לראות אותו).

אחרי העלאת הסרטון

לכל סרטון יש מסך Analytics ובו תוכלו לראות נתונים כגון מאילו מקורות הגיעו אליו, דרך אילו מילות מפתח ואיזה אחוז מהגולשים נשאר לראות אותו עד הסוף או עד לנקודה מסוימת. מסך זה יהיה זמין רק לכם דרך כפתור Analytics בסרטון עצמו (אליו תוכלו להגיע דרך “הספרייה שלי”).

אופטימיזציית ערוץ יוטיוב - איך עושים והאם כדאי?

לסיכום

למרות שקל מאוד לקפוץ על ההזדמנות ולהעלות את הסרטון הראשון שלכם בכמה לחיצות, שווה להשקיע כמה דקות באופטימיזציה בסיסית של הערוץ שלכם כדי לתת לו אופי וליצור עקביות גם בסרטונים שתעלו לאחר מכן.