קניית קישורים

רוצים להגיע ליותר גולשים ולהגדיל חשיפה למותג שלכם?
בעזרת שירות בניית קישורים ופרסום כתבות יח”צ אתם כמעט שם!
פרסום כתבות ומאמרים באתרים המובילים בארץ, דרך מערכת נוחה ופשוטה, במחיר הזול ביותר!!!

התחייבות למחיר הזול ביותר

רכישה דרך מערכת קלה ופשוטה

פרסום באתרים החזקים בישראל

הגדלת חשיפה למותג שלכם

כתיבת תוכן במחיר מנצח

 

הקונספט של קניית קישורים ולמה בכלל צריך אותו

הקונספט של קניית קישורים הוא לא קונספט חדש בעולם קידום האתרים ויש אנשים שאפילו מתמחים בו. בין אם נאהב את זה ובין אם לא, המוטיבציה העיקרית לקניית קישורים היא קיצור של תהליכים עבור מי שהפרוטה נמצאת בכיסו, ונסביר: 

החלפה קלאסית של קישורים לצורך חיזוק אתרים של שני צדדים לפחות דורשת בדרך כלל שיתוף פעולה של לפחות שלושה אתרים (כדי שלא תהיה החלפה הדדית) ותמיד יש את השאלה מי נותן את הקישור מהאתר היותר נחשב ומאיזה עמוד.

בדרך כלל, כשמדובר בקניית קישורים, הפרמטרים האלו כבר ידועים מראש ויש פחות משחקי אגו. זה יכול להיות נוח מאוד למי שזקוק לרכישה חד פעמית, או רכישה על בסיס קבוע.

קניית קישורים ממקומונים ואתרי חדשות או אתרי תוכן גדולים

זוהי רכישת קישורים שהמטרה שלה היא בדרך כלל גם לצורך יחצנות. כלומר, מעבר שלקישור יש חשיבות מבחינת גוגל, המטרה היא שאנשים יכנסו לאתר ויכירו את המותג או ירכשו ממנו. 

אתרים שונים דורשים סכומים שונים על הקישורים הללו והמחיר יכול להיקבע גם על פי המדור ממנו הוא יוצא והאם מצוין שהכתבה ממומנת או לא (והתופעה הזו מאוד נפוצה).

כמובן שיש סדרי גודל שונים של אתרים : החל מאתרי ענק כמו אתרי החדשות הגדולים בארץ, דרך אתרים שפונים לקהלים ספציפיים ממגזרים שונים ועד לאתרי מקומונים שרוב הקהל שלהם מגיע מאזור גאוגרפי מסוים.

הפנייה לאתרים האלו גם לא תמיד נעשית באופן רשמי (לפחות לא אל הגדולים), אלא לעיתים יש דרך לעבור דרך סוכנויות שמתמחות בכך. לכן, אם כבר עושים את זה, שווה לבדוק ולקבל את ההצעה הטובה ביותר.

דבר שחשוב לזכור: במקרה של רכישת קישורים לצורך יחצנות, הנראות של הקישורים בתוך האתר בדרך כלל הולכת ודועכת: לדוגמה, בזמן העלייה לאוויר הוא עשוי להיות במדור המלצות חדשות ובעוד שבוע כבר להיכנס לארכיון של המדור. יש לכך השפעה הן מבחינת כמות הכניסות לאתר והן מבחינת האופן בו גוגל רואה אותו מכיוון שהאלגוריתם יראה קישור שיוצא ממקום “גבוה” באתר (מבחינה היררכית) כקישור בעל חשיבות גדולה יותר.

ההבדל בין רכישת קישורים לבין קידום על ידי משפיענים

לצד רכישת קישורים רגילים בפורמט של HTML עם התג הרלוונטי, ישנה גם פרקטיקה מוכרת יותר בקרב הציבור הרחב של פרסום באמצעות משפיענים. לדוגמה, חברת שמפו משיקה ליין חדש של ריחות ונותנת למשפיענית לייפסטייל באינסטגרם לבדוק אותו.

למרות שהמטרה היא אותה מטרה, לקישור מרשתות חברתיות אין השפעה ישירה על גוגל

רכישת קישורים לצורך התקדמות בגוגל

זוהי רכישת הקישורים הקלאסית, המטרה שלה היא פשוט לשפר את המצב של האתר בגוגל. פעם רכישת קישור נעשתה בעיקר על ידי אתרים בתחומים בעיתיים, לא אחת כאלו שהחוקיות שלהם אף היא מוטלת בספק (לדוגמה, אתר הימורים או מכירת תרופות ללא מרשם). אלו היו לרוב גם אותם התחומים בהם התחרות הייתה גבוהה במיוחד.

גם האתרים מהם יצאו הקישורים היו אתרים בעייתיים בלשון המעטה. למשל, אתרים שהורכבו מפסקאות על גבי פסקאות, כאשר בכל פסקה היה קישור לאתר חדש “שהצטרף לחגיגה”. היום הסטנדרטיים של גוגל כבר יותר גבוהים וכדאי לא ליפול למלכודות כאלו…

היום לעומת זאת רכישת קישורים הפכה לעניין לגיטימי עבור מקדמים וחברות קידום רבות למרות שיש בכך סיכונים מסוימים שנזכיר בהמשך.  לרוב הקישורים הללו מגיעים מעמודי תוכן חדשים.

במצבים כאלו, מקובל לדרוש שהקישור לא יתפוגג לאיטו אל תוך מעמקי האתר, ויש גם דרכים לבדוק שהוא לא הוסר בטעות או בזדון.

מכירת קישורים לאחרים

לצד קניית קישורים יש כמובן גם את הצד שמוכר את הקישורים. לרוב מדובר במקדמי אתרים שיש להם מבחר של “נכסים”. נכס הוא בדרך כלל בלוג או אתר עצמאי שקודם בעצמו על ידי קישורים ממקורות שונים ועכשיו משמש כנדל”ן למכירת קישורים לאתרים אחרים.

כמו שהזכרנו, היום יש יותר מודעות לאיכות האתרים ואתרים מוזנחים זוכים לפחות ביקוש. אתר מוזנח שנראה מיושן הוא גם פחות איכותי מבחינת גוגל, שהאלגוריתם שלו בודק בין היתר פרמטרים כמו מהירות, התאמה למובייל ואבטחה. 

הסיכונים שחייבים להכיר לפני שנכנסים לעולם הזה

למרות שרכישת קישורים היא פעולה שהופכת להיות לגיטימית כיום, לפני שנכנסים לעולם הזה יש לדעת שמבחינה רשמית גוגל אוסרת על רכישת קישורים באופן ברור, אפילו יותר מאשר על החלפות קישורים מורכבות ומרובות אחרות.

אתרים או אנשים שלא יודעים להיזהר עשויים למצוא את עצמם נענשים באופן ידני. כלומר, צוות אנושי של גוגל שניתח את מערך הקישורים של האתר מגיע למסקנה שהוא עוסק בפרקטיקות של רכישת או קניית קישורים ומעניש אותו.

ענישה ידנית מביאה לכך שהאתר מדרדר באופן מיידי או כמעט מיידי בתוצאות ולא ניתן לשקם אותו מבלי להסיר את הקישורים באופן ידני ולשלוח בקשת הכללה מחדש אל גוגל. מן הסתם, אם אתם בצד של מוכר הקישורים, זה יכול לסבך אתכם לא רק מול גוגל, אלא גם מול האנשים שקנו מכם קישורים וסמכו עליכם.

יש כמובן כל מיני דרכים למזעור הנזקים, למשל:

1.לקשר אל אתרי “לווין” שסובבים את האתר הראשי ומקשרים בעצמם אליו. הלוגיקה כאן אומרת שגוגל יעניש רק את האתרים הללו. בפועל, גוגל עשוי להעניש גם רשתות שלמות וצריך לבנות מעגלים מאוד מורכבים כדי להפחית את הסיכון באופן משמעותי.

2.לבצע רכישה באופן מדורג ולא בבת אחת.

3.לרכוש את הקישור לתקופה מוגבלת על מנת לקבל תנועה או דירוגים, בה יש זמן לבצע פעולות אחרות כדי לפצות על כך לאחר שהקישור מוסר.

איך קישורים לקנייה / למכירה בדרך “הבטוחה”

מכירת קישורים אומנם אסורה על ידי גוגל, אבל יש סוג קישורים אחד ספציפי שמותר לקנות ולמכור. אלו הם קישורים שמסומנים מראש כקישורים ממומנים על ידי סימון מיוחד עם המילה “Sponsored” שמתווסף לתג.

כאשר גוגל רואה את הסימון הזה, הוא בדרך כלל לא נותן קרדיט לאתר אליו מגיע הקישור.

מן הסתם, קישור שמסומן ככזה לא יביא אתכם הרבה קדימה, אבל הוא כן יכול להיות יעיל במידה והוא מוצב במקום טוב. לדוגמה, בראש הקטגוריה של מנעולנים באזור תל אביב בדפי זהב.

יחד עם זאת, אתרים רבים לא יסמנו את הקישורים ככאלו (אלא אם כן תבקשו מהם אחרת) מתוך נקודת הנחה שאתם כן רוצים לקחת את הסיכון שכרוך בכך.

לסיכום

למרות שרכישת קישורים היא כבר לא דבר שנעשה לגמרי במחשכים דרך כתובות דואר אלקטרוני ושמות מפוברקים, אנחנו עדיין ממליצים לעשות זאת בזהירות מרובה, בהנחה שאתם בכלל רוצים להתחיל עם זה… אם אתם לא בטוחים לגמרי מהי רמת האמינות של מי שמציע לכם את הקישורים, מוטב לבקש ממישהו אחר שאתם סומכים עליו שייצג אתכם (במיוחד כשקהילת קידום בארץ היא לא ענקית וקל לזהות אנשים שרק מתחילים בתחום).

 

 

 

צריכים עזרה? נציג אנושי אונליין זמין עבורכם