מעבר אתר לגרסה מאובטחת (ssl) מhttp ל-https - כך תעברו לגרסה מאובטחת בשלום
מעבר אתר לגרסה מאובטחת (ssl) מhttp ל-https - כך תעברו לגרסה מאובטחת בשלום

למה זה חשוב?

הרצת האתר שלכם לפי פרוטוקול האבטחה HTTPS חשובה גם מפני שהגולשים היום יותר מודעים לחשיבות של אבטחת מידע ומחפשים את סימני האבטחה האלו באתרים בהם הם גולשים – בעיקר באתרים בהם מבצעים רכישות דיגיטליות ומעבירים מידע רגיש. אך מעבר לכך, יש לכך גם משמעות מבחינת חשיפה אינטרנטית. 

בדפדפן כרום של גוגל וגם בדפדפנים המובילים האחרים, גולש שמגיע לאתר לא מאובטח יראה בשורת הכתובת התראה אדומה או משהו בסגנון כדי להתריע בפני הגולש שהגיע לאתר לא מאובטח. זה ירתיע את רוב הגולשים ויגרום להם לנטוש את האתר שלכם. כמו כן, גוגל מתחשבת באבטחת אתרים בהקשר של דירוג האתר בתוצאות החיפוש, בהצגת תוצאות מבוססות מיקום וכיוצא באלו. גם ספקים של שירותים דיגיטליים רגישים – למשל סליקת כרטיסי אשראי, ניהול חנות דיגיטלית וכיוצא באלו – דורשים כיום רמת אבטחה גבוהה וסטנדרטית מאתרים.

כמו לעבור לאתר חדש לגמרי

חשוב לציין ולהבין כי מבחינת גוגל ושירותים דיגיטליים אחרים, מעבר לגרסה מאובטחת של האתר משמעותה כמו לעבור לדומיין חדש לגמרי – אפילו אם שם ודומיין האתר לא השתנו, כתובת ה-URL ופרוטוקול התקשורת כן השתנו והם עכשיו HTTPS ולא רק HTTP. כמובן שיש מה לעשות כדי לא לאבד את דירוג האתר שלכם בגוגל ועוד נכסים דיגיטליים בעת מעבר מאתר ישן לחדש, אך חשוב מאוד לבצע את התהליך בצורה חכמה ונכונה ולא בחופזה או בחוסר תשומת לב. 

ב-SEO-Rush אנו מתמחים בקידום אתרם בגוגל ובתהליכי SEO מנצחים ומותאמים אישית, כאשר כחלק ממערך השירותים המקיף שלנו אנו גם מבצעים עבור לקוחותינו מהלכים מדויקים ואמינים של מעבר לגרסה מאובטחת של האתר לפי דרישות פרוטוקול HTTPS ותוך ביצוע כל השלבים הנדרשים למעבר חלק, חכם ונטול תקלות ואובדן נכסים דיגיטליים. קריטי לבצע את מהלך המעבר בצורה האופטימאלית!