קידום אתר שופיפיי
קידום אתר שופיפיי

להבין את המהות של SEO – קידום אתרים אורגני לאתרי שופיפיי

SEO (קידום אתרים אורגני) הוא תחום נרחב ומשמעותי באינטרנט, המתאר סדרת טקטיקות שאנו משתמשים בהן כדי לגרום למנוע החיפוש למצוא את האתר שלכם כיעיל, שימושי ואמין וכזה המספק ערך ופתרונות לבעיות של המשתמשים במנוע החיפוש.

טקטיקות וטכניקות אלו כוללות שפע של דברים ואלמנטים, מיצירת חוויית משתמש מעולה וחיובית ועד פיתוח תוכן בעל ערך ממשי ועם מילות מפתח רלוונטיות. לא משנה איך מבצעים זאת ובאיזה סדר, המטרה היא לגרום לאתר שלכם להיתפס כמקור רלוונטי ואיכותי עבור המבקרים בו.

ככל שהאתר שלכם יותר רלוונטי ובעל ערך, כך יותר סביר שגוגל ימליץ עליו לגולשים אחרים והאתר ידורג גבוה יותר בתוצאות חיפוש לשאילתות רלוונטיות. דירוגים גבוהים אלו חשובים במיוחד לאתרי איקומרס. חנות שופיפיי המדורגת במקום הראשון בגוגל, מקבלת כמעט כפול טראפיק לעומת החנות המודרגת במקום השני!

לכן יישום חכם ואפקטיבי של מהלכי SEO לאתרי שופיפיי הוא כה חשוב ומהותי להצלחה. אם זאת, קידום אתר שופיפיי הוא מעט שונה מ-SEO לאתרים אחרים. האופטימיזציה היא לא רק לתוכן אלא היא גם לדפי מוצרים, וזה משמעותי.

פלטפורמת האיקומרס של שופיפיי היא חזקה, עוצמתית ומרובת יכולות, ככזו היא מציעה יכולות SEO מובנות והתאמה טובה למהלכי קידום אתרים חשובים נוספים ליכולות המובנות של המערכת. במובנים רבים, גם מבחינת SEO, הבחירה בשופיפיי עדיפה על פני מערכות אתרי סחר אחרות הקיימות בשוק, הישראלי והבינלאומי גם יחד.

דרכים לשיפור קידום אתרי Shopify

מוכרים בפלטפורמת Shopify יכולים לנצל כמה פיצ’רים Built-In וידידותיים ל-SEO הקיימים במערכת. בממשק ניהול החנות של שופיפיי יש כלים לניהול ואופטימיזציה של תגיות כותרת, כתובות URL, תגיות מטא-תיאורים. את כל אלו ניתן לערוך ישירות מהמערכת, להתאמה לצרכי SEO ולצרכי קהל היעד של החנות. אך זה לא יספיק כדי לטפס במעלה דירוג תוצאות החיפוש. דרכים נוספות שניתן וכדאי ליישם כחלק מאסטרטגיה מותאמת אישית של קידום אתר שופיפיי הן:

  • אופטימיזציה למבנה החנות: ארגון וסידור התוכן הם פרמטרים חשובים מאוד להצלחת SEO, גם עבור אתרי שופיפיי. בדיוק כמו שבחנות פיזית אתם רוצים למצוא את מה שאתם מחפשים בקלות וביעילות, כך גם בחנויות אינטרנטיות. זה כולל למשל קטגוריות מוצרים, חיפוש פנימי יעיל, עמוד אודות, עומד צור קשר וכדומה.
  • צמצום תסכול למשתמשים ושיפור UI/UX: קונה מרוצה המקבל חוויית שימוש חיובית ואיכותית, הוא קונה שיותר סביר שיישאר בחנות, יקנה וגם יחזור אליה, אולי הוא אפילו יכתוב ביקורת טובה או ישלח קישור לחנות במדיה החברתית שלו. יצירת חוויית וממשק משתמש מעולים בחנות השופיפיי שלכם תורמים גם להתנהלות מול הלקוחות והגולשים אך גם לדירוג של גוגל. זה כולל אלמנטים כמו איתור מוצרים יעיל, עיצוב מעולה, חנות מהירה מאוד, אפשרויות תשלום מתאימות, חיפוש, הצעת מוצרים חכמה ועוד.
  • ביצוע מחקר למילות מפתח חשובות: גם בקידום אתרי שופיפיי, מחקר מילות מפתח איכותי הוא הבסיס ההכרחי והחשוב להצלחה. אנשים מתחילים המון מסעות דיגיטליים לרכישות למיניהן בחיפוש שם של מוצר או קטגוריה בגוגל, כמו גם בתוך החנות שלכם עצמה. לכן אופטימיזציה למילות המפתח המרכזיות והחשובות שלכם היא קריטית עבור SEO לאתר שופיפיי.
  • אופטימיזציה לדפי מוצר: לצד מבנה אתר פשוט (אך מסודר!) ועבודה לפי מחקר מילות מפתח רלוונטיות, צריך גם לבצע אופטימיזציה לדפי המוצר בחנות. מתחילים בדפים המייצרים הכי הרבה המרות/רכישות ומתקדמים במורד זרם דפי המוצר בחנות שלכם. זה כולל תוכן ממוקד, יעיל ומעולה, סידור נכון של תגיות למיניהן, תיאורים אפקטיביים לדפים, שימוש חכם, מוכוון מטרה ואלגנטי במילות מפתח ועוד מכלול טכניקות לאופטימיזציה של SEO, הגדלת מכירות וממשק משתמש.

קידום אתר שופיפיי

בנוסף חשוב להימנע מתכנים כפולים באתר ולוודא שקובץ robots.txt בחנות מסודר ומוגדר כמו שצריך כדי שגוגל יסרוק את כל דפי האתר וכל דפי המוצר.לסיכום: שופיפיי היא בהחלט פלטפורמת איקומרס איכותית ומומלצת, אם יכולות מובנות טובות לגבי SEO. יישום של עוד טיפים וטכניקות לגבי קידום אתר שופיפיי ישדרג עוד יותר את ביצועי החנות שלכם בגוגל ולמול המתחרים שלכם. פנו אלינו לפרטים נוספים על הדרך בה צוות Seo-Rush יכול להטיס את החנות שלכם למעלה.