קידום אתר וורדפרס
קידום אתר וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס לעומת קידום אתרים אחרים

מדוע מקדמי אתרים וחברות קידום אתרים כל כך אוהבים לעבוד עם וורדפרס? קודם כל, מדובר במערכת רזה ומהירה יחסית שניתן להתקין בכמה דקות בודדות. בשנים האחרונות האלגוריתם של גוגל מעדיף אתרים מהירים ועם קוד קומפקטי.

שנית כל, וורדפרס מאפשרת לשלוט בפרמטרים ספציפיים של קידום אתרים בקלות יתרה, למעשה, תוסף קידום האתרים הטוב ביותר בשוק היא במקור תוסף וורדפרס ושמו Yoast (היום הוא זמין גם לכמה מערכות אחרות, כולל מערכת המסחר האלקטרוני Shopify).

מכל הסיבות האלו, כמעט כל חברות הקידום מעדיפות להשתמש בוורדפרס לא רק עבור אתרי הלקוחות שלהן ואתר הבית שלהן, אלא גם עבור בנייה של תשתית קידום (אתרים קטנים יותר מהם אפשר לקשר לאתרים הראשיים אותם רוצים לקדם).

אז מה אפשר לעשות עם Yoast?

מכיוון ש-Yoast הוא כאמור תוסף הקידום האוניברסלי לוורדפרס, טוב לדעת מה בדיוק אפשר לעשות אתו:

 • לקבוע כותרת עמוד ייחודית לכל פוסט או עמוד (Title)
 • ליצור כתובת עמוד מותאמת אישית לכל עמוד או סוג עמוד (“טקסונומיה”). לדוגמה, עמודי קטגוריה.
 • לקבוע את ה-Meta Description (התיאור שמוצג בגוגל)
 • לקבל ציון אופטימיזציה על פי מילות מפתח שנבחרו
 • לקבוע מה ואיך מנועי חיפוש יוכלו להוסיף לאינדקס (כולל הפניה לכתובת ראשית, Canonical URL)

קידום אתר וורדפרס

בגרסת הפרימיום שעלותה 99$ לשנה יש עוד מספר אפשרויות נוספות:

 • יצירת רשימה של כל העמודים באתר (מפת אתר) שעוזרת לגוגל להוסיף לאינדקס עמודים במהירות
 • אופטימיזציה למספר מילות מפתח במקביל
 • הצעות להוספת קישורים פנימיים
 • הגדרת משימות לשיפור SEO באתר (SEO Workouts)
 • הגדרת הפניות מעמוד אחד לעמוד אחר (הפניה נועדה לאותת לגוגל על החלפת כתובת של עמוד)

בנוסף ליוסט פרימיום, קיימת גם גרסה של יוסט עבור אתרי וורדפרס שעושים שימוש בתוסף המסחר האלקטרוני WooCommerce. 

חשוב לציין שממש לא חייבים להשתמש בגרסת הפרימיום ולרוב התכונות המתקדמות יש גם חלופות בדמות תוספים חינמיים.

תוספי מהירות ואבטחה – למה הם חשובים ל-SEO? (ומה בכל זאת כדאי לדעת)

וורדפרס היא אומנם מערכת מהירה ובטוחה למדי (בתנאי שמעדכנים אותה כל הזמן), אך באמצעות כמה תוספים ניתן לקבל בוסט לביצועים ותוספת אבטחה בלי לעבוד קשה מדי…

בין התוספים הידועים ניתן למנות את Wordfence (אבטחה, חינמי למחצה), WP Rocket (אופטימיזציה למהירות, בתשלום) ו-WP Optimize (אופטימיזציה למהירות, חינמי למחצה).

קידום אתר וורדפרס

באופן זה תוכלו להיות בטוחים שהאתר שלכם מהיר ובטוח באופן יחסי בלי להתאמץ יותר מדי. 

עם זאת, חשוב לזכור שגם התוספים האלו לא מושלמים. למשל, אם אתם משתמשים בסיסמאות קלות לניחוש או שתבנית העיצוב שבחרתם עמוסה באפקטים מיותרים, התוספים לא יוכלו לפתור את הבעיות הללו.

קידום אתרי וורדפרס: On Site לעומת Off Site

כל זמן שאנחנו מדברים על קידום אתרים דרך פעולות שונות שאנחנו מבצעים בתוך מערכת ניהול התוכן, אנחנו למעשה מדברים על On Site SEO. לעומת זאת, רוב מה שקשור בפעולות SEO שאנחנו מבצעים מחוץ לאתר כמו למשל יצירת קישורים, הן פעולות Off Page.

באופן כללי אין הרבה הבדל בין קידום Off Page באתרים שבנויים על וורדפרס לעומת אתרים אחרים מהסיבה הפשוטה שרוב המידע שאנחנו זקוקים לו לצורך עבודת ה-Off Page מושג באמצעות כלים חיצוניים שמנתחים לא רק את האתר שלנו.

יחד עם זאת, לשניים מהכלים המובילים פשוט יש תוספי וורדפרס:

 1. aherfs: אם אתם עושים שימוש ב-ahrefs  (שירות לניתוח קישורים ומעקב אחרי מילות מפתח), בוודאי תשמחו לדעת שיש גם תוסף לוורדפרס, אם כי הוא לא מאוד יעיל אם אין לכם מנוי בתשלום.
 2. Surfer SEO: אם אתם עושים שימוש במערכת האופטימיזציה החיצונית לתוכן SEO Surfer””, תוכלו לשלוח ממנה תכנים ישירות לוורדפרס דרך תוסף מיוחד. (מכיוון ש-Surfer מנתחת גם את ביצועי המתחרים שלכם בתחום התוכן אפשר להגיד שהוא “חצי “Off Page).

 

פעולה נוספת שאתם יכולים לבצע בחינם היא חיפוש קישורים שבורים חיצונים (שמפנים לאתרים חדשים):

קיימת סברה שכמו שקישורים נכנסים תורמים לקידום, כך גם קישורים יוצאים שמעניקים לגולש חווית גלישה טובה יותר ויכולים אף לשמש כסימוכין למה שנכתב בעמוד (באופן דומה להערות שוליים בויקיפדיה).

מצד שני, ככל שיש יותר תוכן באתר, כך גם יותר קישורים יוצאים עלולים “להישבר” ולהפנות לעמודים שלא קיימים.

התוסף Broken Link Checker יכול להתריע על קישורים כאלו, למרות שתמיד עדיף לבצע בדיקה ידנית נוספת לקישורים שהוא מתריע עליהם מכיוון שהרבה אתרים חוסמים את הבוט שלו ולא יציגו שגיאה למשתמש אנושי או גוגל. 

קידום אתר וורדפרס

לסיכום

לא תמיד יש לנו שליטה באופן בו האתר אותו אנחנו רוצים לקדם בנוי, אבל אתרים חדשים או אתרים פשוטים שאפשר להעביר למערכת חדשה בקלות, עדיף לבנות עם וורדפרס. 

כמובן שעדיין קיימת עקומת למידה מסוימת, אך בהשוואה למערכות ניהול תוכן אחרות וכמובן אתרים שבנויים על תשתית מותאמת אישית, זמן הלימוד הוא הרבה יותר קצר.